STING uzavřený investiční fond

Logo Realitní fond STING

Čtrnáct let (2011) po založení Realitní kanceláře STING vznikl fúzí dvou dceřiných společností STING uzavřený investiční fond. Jako jediná z českých realitních kanceláří má právě společnost STING svůj realitní fond řídící se Zákonem o kolektivním investování. Tento fond je pod přímým dohledem České národní banky. Základní kapitál k 1. 1. 2011 činil 15 milionů korun, celkové vlastní kapitálové zdroje činí téměř 140 milionů.


Tento fond je schopen vyhovět poptávce a přáním těch klientů, kteří požadují peníze z prodeje rychleji než standardní cestou, a tudíž realizuje i výkupy těch nemovitostí, u kterých by hrozila pro klienta neúnosná prodleva. STING uzavřený investiční fond je tak schopen z vlastních zdrojů odkoupit nemovitost klienta i do jednoho týdne v rámci celé České republiky. V případě potřeby je taktéž schopen zajistit pro klienta zálohu na kupní cenu až do výše 100 000 Kč.

Uzavřený investiční fond jsme založili z několika důvodů. Jeden důvod byl marketingový, protože výkup nemovitostí a oddlužování jsou citlivé záležitosti. Chtěli jsme toto podnikání ztransparentnit. Společnost se řídí zákonem o kolektivním investování. To znamená, že fungujeme pod zvláštním dohledem, a to hlavně ze strany České národní banky. Dále je tu pak depozitář, což je banka, vůči které musíme každou transakci zdůvodňovat a obhájit – ať je to jakýkoli výkup či platba. Jsou tam velmi striktně omezeny hotovostní platby, veškeré platby musejí jít z účtu na účet, což je u nemovitostí důležité hlavně vzhledem k zákonu o praní špinavých peněz.


Ředitel RK STING Michal Pitucha, Lidové noviny, 5. května 2011

STING uzavřený investiční fond byl tedy mimo jiné založen s cílem zabezpečení transparentnosti směrem ke klientům, kteří tak mají jistotu, že jejich peníze jsou u nás v bezpečí. O své finanční prostředky tedy nemusí mít obavy.

V současnosti má fond v rámci Realitní skupiny STING své neoddělitelné místo. Právě fond totiž poskytuje finanční prostředky na výkup nemovitostí či vyplacení exekucí, zatímco profesionálové z ostatních dceřiných společností, ať už to jsou realitní makléři či specialisté společnosti Kredit Finance, se starají o bezproblémovou realizaci obchodu. Díky nástrojům, které naši odborníci mají, mohou vypracovat tržní odhad nemovitosti, vyplní daňové přiznání, zajistí ověření podpisů, samozřejmostí je právní a realitní poradenství, finanční úschovna a to vše BEZPLATNĚ.

Navíc klienti, kteří mají s RK STING uzavřenou exkluzivní smlouvu, automaticky získávají Klientskou kartu, která skýtá nejen slevy u více než osmi tisíc obchodníků v celé České republice, ale především poskytuje ojedinělou službu STING Detektiv, která ohlídá prodej nemovitosti on-line.